Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

FAQ

Na jakim rowerze mogę wystartować?

Preferujemy rowery typu GRAVEL, tj. rower, który w założeniu będzie najszybszy na trasie GRAVEL MAN'a (na drogach polnych, leśnych, żwirowych i asfaltowych). Wybór roweru należy do uczestnika. Do udziału dopuszczamy każdy rower napędzany wyłącznie siłą mięśni, bez wspomagania elektrycznego. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja dla rowerów: typu GRAVEL oraz pozostałych.

 

Czy drogi podczas wyścigu będą zamknięte?

Nie. Wyścig odbywa się w otwartym ruchu drogowym. Każdy uczestnik przemieszcza się po trasie zgodnie z obowiązującymi przepisami, zgodnie z trackiem dostarczonym przed startem. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są zamykane lub wyłączane na czas imprezy. Prosimy Was o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz szlaków. Zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, po drogach publicznych nie może poruszać się grupa większa niż 15 rowerzystów.

 

Co muszę zabrać ze sobą na trasę?

Na pewno podstawowym elementem jest naładowanywłączony, aktywny telefon komórkowy. Dodatkowo przydadzą się: zapasowa dętka, pompka, klucze/multitool rowerowy, powerbank, napój, kilka batonów energetycznych oraz przednie i tylne oświetlenie. Na trasie będą ustawione bufety oraz punkty serwisowe, jednakże będą służyć one jako uzupełnienie braków, pomoc w nagłych i nieprzewidzianych akcjach. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych musicie być gotowi aby odeprzeć pierwszy atak niespodziewanych okoliczności, które zawsze mogą się zdarzyć podczas wyprawy - tu sugerujemy o zabranie: pelerynki, buff'a, rękawiczek i okularów.

 

Czy impreza jest dostępna dla rowerzystów/kolarzy na każdym poziomie zaawansowania?

Gravel Man to impreza, w której uczestniczyć może każdy sprawny, zdrowy, regularnie uprawiający sport obywatel świata. Stopień łatwości/trudności każdej wyprawy, jej długość i czas trwania pozwalają realnie myśleć o ukończeniu wybranego dystansu tym, którzy na rower nie wsiedli „wczoraj”. Od ponad 20 lat przy innych organizowanych przez nas imprezach realizujemy określone założenia co do stylu i jakości tras - sami startujemy, jeździmy, zwiedzamy i doświadczamy. Uspokajamy tych, którzy chcą spróbować wyprawy i nie są pewni swoich możliwości. Oferujemy trzy dystanse, od 150 poprzez 100 aż po 50 mil (1 mila = ok. 1,6 kilometra). Jeśli zebrałeś już doświadczenia w innych imprezach rowerowych gravelowych, bikepackingowych, maratonach MTB, wyścigach szosowych, triathlonach i chociaż jeden pełny sezon na rowerze za sobą, spróbuj naszej wyprawy.

 

Czy mogę zjechać z trasy?

Tak. Warunkiem jest powrót na trasę w miejscu, w którym się z niej zjechało.

 

Gdzie i kiedy będzie czynne Biuro Zawodów?

Zawsze w przeddzień wyprawy w godz. 16:00 - 21:00. W nieprzewidzianych przypadkach, dodatkowo w dniu startu w godz. 05:00 - 06:00 (po wcześniejszym zgłoszeniu na adres: info@gravel-man.com). Lokalizacja Biura Zawodów, miejsce startu, mety, punkty kontrolne itp. będą podane w serwisie internetowym imprezy - w zakładkach poszczególnych wypraw.

 

Co mam zrobić w przypadku problemów z nawigacją czy nadajnikiem GPS?

Należy zgłosić problem organizatorom pod wskazanym na stronie numer kontaktowy. Sugerujemy zapisywanie przejechanej trasy we własnych urządzeniach czy aplikacjach nawigacyjnych. Potwierdzeniem pokonania trasy będzie jej zapis w formacie .gpx, dokonany w czasie jazdy przez uczestnika.

 

Komu i jak zgłosić wycofanie z wyścigu?

O wycofaniu się z rywalizacji należy poinformować organizatorów kontaktując się na numer alarmowy podany przed startem imprezy. Należy też wziąć pod uwagę, że w przypadku wycofania powrót do domu lub innego miejsca musimy zorganizować sobie we własnym zakresie. Zaleca się, aby zawodnik dotarł do najbliższego punktu kontrolnego.

 

Czy muszę posiadać ubezpieczenie?

Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, ale rekomendujemy posiadanie własnej polisy OC oraz NW.

 

Czy w trakcie wyścigu mogę skorzystać z pomocy innego zawodnika?

Tak, zdecydowanie!

 

Czy zakwaterowanie jest w cenie wpisowego?

Zakwaterowanie to opcja płatna i obsługiwana dodatkowo. Dajemy możliwość i pomagamy w znalezieniu wygodnego i odpowiadającego Wam zakwaterowania na czas każdej edycji Gravel Man. Szczegóły wszystkich opcji zakwaterowania dostępne są TUTAJ


Jaki serwis dostępny jest w miejscu startu/mety, na trasie?

Przed startem każdej edycji imprezy będzie możliwość sprawdzenia stanu technicznego roweru. Ekipa serwisowa będzie mogła dokonać drobnych, podstawowych napraw i regulacji roweru. W zależności od trasy, rozlokowanych będzie do 3 bufetów regeneracyjnych i punktów technicznych zapewniających doraźną i bezpłatną pomoc mechaniczną. Na mecie dostępny będzie dodatkowo punkt mycia rowerów oraz bufet końcowy.

 

Czy podczas wyścigu jest mierzony czas?

Każdy zawodnik będzie wyposażony w obowiązkowy (zwrotny) tracker GPS. Urządzenie będzie śledzić ruch uczestnika na trasie, od startu do mety. Na podstawie zapisu z przekazanego trackera będzie mierzony czas przejazdu oraz stworzona zostanie klasyfikacja zawodów. Lokalizacja każdego zawodnika będzie dostępna w dedykowany serwisie ON-LINE (dostępnym w czasie trwania każdej wyprawy). PAMIĘTAJ! Pomimo pomiaru czasu, nie musisz ulegać presji rywalizacji. Możesz wystartować tylko po to, by przeżyć przygodę podczas przygotowanej imprezy GRAVEL MAN

 

Z kim się kontaktować w przypadku awarii czy ew. niedyspozycji?

Miejcie przy sobie telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania naszego numeru alarmowego (numer telefonu alarmowego zostanie podany na kilka dni przed startem imprezy). Pomimo to liczymy na Waszą pomoc jeśli będziecie świadkami sytuacji kryzysowych.

 

Gdzie znajdują się punkty kontrolne na trasie?
Szczegółowa lista punktów kontrolnych opublikowana zostanie najpóźniej na 3 dni przed startem wybranej edycji GRAVEL MAN (na oficjalnej stronie imprezy). Warunkiem sklasyfikowania uczestnika w wynikach wyprawy jest zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych. 

Nasze Imprezy

Partner Partner Partner Partner